Noha


Z anatomického pohledu se chodidlo (latinsky: planta) dělí na 26 kostí: 14 článků prstců, 5 nártních kostí a 7 zánártích kůstek.

Na chodidlech se nachází velké množství nervových zakončení, proto jsou extrémně citlivé na dotyk.

Dále na noze pozorujeme tzv. klenby - příčnou a podélnou. Zabezpečují stabilitu, dynamiku i pružný odraz a měkký došlap chodidel - tlumení nárazů. Celé této struktuře je dodána síla i mobilita díky síti přibližně 70 vazů, které podporují klouby a zhruba 40 svalům.

Zdravé nohy jsou silné a lehce se přizpůsobí terénu. Na chodidlech se nacházejí měkké a pružné masité polštářky, které zmírňují nárazy, a naše prsty udržují rovnováhu těla v nejrůznějších situacích.

Z hlediska správného vývoje chodidla se doporučuje chození naboso a chůze po členitém povrchu.

Abychom však vytvořili bezpečné prostředí, začali jsme vytvářet rovné povrchy, obuli jsme si boty s měkkou podrážkou, a tím jsme si zcela vyřadili stimuly chodidel.

Masážní podložky admo care můžou přinést přirozený povrch z přírody do vašeho pokoje a dopřát tak vašim nohám potěšení - tedy to, co vaše nohy potřebují pro správnou funkčnost. 

Kromě toho, že napomáhají ke správnému postoji, působí stimulace chodidel pozitivně i na vnitřní orgány.

Tento stimul reflexních bodů na nohách využívá například i obor Reflexoterapie.

Znázornění anatomické souvislosti reflexních bodů na nohách:

Při přešlapování na místě na masážní podložce admo dojde k stimulování reflexních bodů. Na obrázku můžete vidět reflexní body jednotlivých orgánů. Některé z nich se vzájemně překrývají.

     Na začátku stimulování těchto bodů může působit nezvykle. V těchto případech se doporučuje mírnit působení tlaku přešlapováním nebo použít pro začátek podložku během sezení. 

Masáž chodidel může uvolnit hluboko uložené emoce (smích, pláč, vyplavený stres). Nechte těmto emocím volný průběh do takové míry, jak to zvládnete. Potom nohu uvolněte, a později můžete se cvičením nebo stojem na podložce pokračovat. 

Tlakem na reflexní body nohou může dojít ke korekci celkové energetické nerovnováhy organismu.

U adolescentů se doporučuje zaměřit se například na reflexní oblast solar plexu a nadledvin, což může vést ke snížení stresu i úzkosti. Reflexní oblast hypofýzy může zmírnit problémy pramenící z hormonálních změn v pubertě.

Nožní klenba pruží při každém kroku a tím chrání i naši páteř před nárazy. Proto je důležité mít aktivní zdravé nohy. 


Pokud Vás zajímají přírodní prospěšné masážní podložky, mrkněte sem >>