Trápí vás kladívkové prsty?

Mě už ne. 🙂

     Bohužel jsem se musel seznámit s odborným pojmem kladívkové prsty díky vlastní zkušenosti. Naštěstí se to stalo ještě docela v brzké fázi, kdy mě na to upozornila nejskvělejší fyzioterapeutka z první linie, po dennodenním zkoumání, jelikož je i mou ženou 🙂. To, že doma máte fyzioterapeutku je skvělé, ale zároveň děsivé, když víte, že vaše pohyby jsou tak nějak více zkoumány. Ona tomu říká jen tak pozvolna "pracovní deformace". 😬

     Já, ale jako běžný občan, mající své priority, jakožto hlavně ať mi jde práce, ať dům stojí, co nejdřív, ať je rodina zabezpečena atd. atd, jsem tuhle cennou informaci posunul do řady priorit n+1 😁. Rád bych to vyjádřil slovenským výrazem "vykašlal som sa na to", jelikož česky "vys... jsem se na to" se tu nehodí napsat 😁.

     No, ale jak šel čas, tento problém se mi hlásil čím dál častěji. Jako by mi chtěl říct, že něco není v pořádku! Nebo mě upozornit na to: „Tady jsem, tady bolím!" Úspěšně jsem to ignoroval.  Ono se to ale zachovalo přesně tak, jako když se snažíte ignorovat vaši polovičku, při důležité debatě... Zhoršilo se to.

     Bolest prstů i nohou se začala čím dál časteji objevovat a to i při mých oblíbených túrách, a tak jsem s tím musel něco udělat. Chtěl jsem začít něčím zlehka a pozvolna, bez nějaké větší námahy. Proto jsem vyměnil těsné boty za větší a s představou spojit příjemné s užitečným - tedy cvičení s masáží (protože něco prospěšného přece nemusí znamenat rovnou utrpení😊) jsem začal pravidelně stát a masírovat nohy na kamínkách prvotních prototypů admo podložek. Snažil jsem se do toho vnést nějakou pravidelnost. Tak jsem stál na podložce někdy ráno u čistění zubů, někdy po obědě při kávičce, jindy po práci. Prostě, jak to šlo. A ono to zafungovalo! 😀

     Kladívkové prstíky se mi ztratily.

     Největší triumf jsem zažil zrovna o víkendu, kdy jsme brázdili potok a najednou se v mé ženě probudil onen "fyzioterapeutický pud" a vykřikla: "Jé, ty už máš rovné prsty!" Tak jsem jen vítězoslavně přikyvoval a v hlavě jsem si udělal obří fajfku ✅ (i s ohňostrojem): Hotovo! 😀 Kladívkové prsty už mě netrápí. 😁😁😁přehled admo podložek:


admo pad (pst, časově omezená akce) 😉